Januártól új vezető a Klinikai Központ élén
Szabó Zoltán egyetemi tanárt, a Sürgősségi Klinika igazgatóját bízta meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának vezetésével Kásler Miklós. A január 1-jétől hatályos kinevezést december 18-án adta át az emberi erőforrások minisztere az intézményvezető részére.
Egészségipari kutatások a jobb életért
Biokompatibilis gyógyszerhordozók és egészségvédő probiotikus készítmények fejlesztésén dolgoznak a Debreceni Egyetemen szakemberei a Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központban, melynek kialakítására mintegy 3 milliárd forintot nyert az intézmény vállalati partnereivel.
Idegtudományokkal az elit klubban
Hét ország vezető egyetemeivel közösen hozott létre a Debreceni Egyetem konzorciumot az idegtudományok fejlesztésére. A The NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nyitórendezvényét szerdán tartják csaknem ezer résztvevővel.
Rendhagyó professzori kinevezések
Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vette át egyetemi tanári kinevezését a Debreceni Egyetem két új professzora. Pósán Lászlót és Szabó Zoltánt Szilvássy Zoltán rektor is köszöntötte a jeles esemény alkalmából.
L'Oréal-Unesco díj a DE kutatójának
A Debreceni Egyetem oktatója az idei egyik L'Oréal-Unesco díj kitüntetettje. Bagoly Zsuzsa, az Általános Orvostudományi Kar adjunktusa a stroke hatékonyabb kezeléséért folytatott kutatásaiért részesült az elismerésben.
Orvosképzés az élvonalban
A Debreceni Egyetem általános orvos képzése a hazai és a nemzetközi rangsorokban is rendszeresen előkelő helyen szerepel. Az Általános Orvostudományi Karon nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra, a tehetséggondozásra és a társadalmi felelősségvállalásra is.
Ironheart: remény a betegeknek
A szív- és érbetegségek új megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása a legfőbb célja a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programjának, az Ironheartnak. A projekt negyedik évének eredményeiről csütörtökön, egy online konferencián számoltak be a szakemberek.
Továbbtanulóknak: online lesz az idei DExpo
Idén rendhagyó módon, a virtuális térben rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét, a DExpót a Debreceni Egyetem. Tavaly több mint hatezren vettek részt az egyetem egységei által szervezett, a pályaválasztást segítő programon, melyet ezúttal online formában tartanak meg.
Előrelépés a RUR tematikus rangsorán
Újabb orvostudományi listán javított a Debreceni Egyetem. Tavalyi eredményéhez képest 50 helyet tudott előre lépni, így a világ legjobb 300 orvosképző intézménye közé került a Round University Ranking tematikus rangsorában.
Tisztelet a holtaknak
A testüket oktatási célra felajánlókról emlékeztek meg a Debreceni Egyetem ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet munkatársai és a hallgatók képviselői pénteken. A járvány miatt idén szűk körben, az egészségügyi előírások betartásával tisztelegtek a holtak előtt.