19 júl
Klinikai Központ a Campuson
Minden eddiginél több egységgel vesz részt az idei Campus Fesztiválon a Debreceni Egyetem Klinikai Központja. Nekik is köszönhetően az Egyetem Tér fesztiválhelyszínen számos érdekes, látványos, valamint hasznos ismeretet nyújtó program vár a közönségre.
08 júl
Sikeres lengyel együttműködés
Krzysztof Morawski végzett cochleáris implantátum műtéteket a Debreceni Egyetem KK Fül-Orr-Gégészeti Klinikáján, az elmúlt napokban. A lengyel professzor több éve segíti a debreceni szakemberek munkáját. Tevékenységét Szilvássy Zoltán rektor most az egyetem legrangosabb kitüntetésével ismerte el.
01 júl
Új vezető a Szülészeti Klinika élén
Július elsejétől Krasznai Zoárd egyetemi docens a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának új igazgatója, illetve az Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének új vezetője. Krasznai Zoárd szerdán vette át kinevezéseit.
IRONHEART: eredményes kutatások
A Debreceni Egyetem IRONHEART-kutatócsoportja új molekulát fedezett fel, amelyből gyógyszer készülhet a szív- és érrendszeri betegségek kezelésére. Ez az egyik kiemelkedő eredménye a most lezárult négyéves kutatássorozatnak. Az IRONHEART-programban több mint 130 szakember vett részt.
NeurotechEU: „ideges” bölcsészek
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara is részt vesz a nyolc európai egyetem által közösen indított NeurotechEU programban. A BTK kapcsolódó angol nyelv- és kultúratudományi kutatásait június végén konferencián ismertetik a szakemberek.
Csúcstechnológia a Szemklinikán
Biztonságosabban és rövidebb idő alatt végezhetők el a műtétek a DE KK Szemklinikán, ahol a világ egyik legjobb szemészeti operációs mikroszkópját használják, műtét közbeni optikai koherencia tomográfiás (OCT) felvétellel és 3D-opcióval. Magyarországon elsőként itt érhető el a teljes rendszer.
Szekanecz Zoltán az EULAR alelnöke
Az európai reumatológiai szervezetek szövetsége, az EULAR alelnökévé választotta Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának professzorát. Kiemelt célja a közép-kelet európai, ezen belül a hazai reumatológusok, szakdolgozók és betegek érdekének hatékony érvényesítése.
A mozgás az agynak is gyógyszer
A rendszeres testmozgás, fizikai aktivitás nemcsak az izmok erősítésére szolgál, hanem az agyat is karban lehet vele tartani. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének vezetője a Szenior Egyetem előadásán mutatta be a fizikai aktivitás idegrendszerre gyakorolt hatásait.
Ne gyújts rá!
Magyarországon évente mintegy 7000 ember hal meg tüdőrákban. A betegek túlnyomó többsége a dohányosok közül kerül ki. Náluk a koronavírus-fertőzés is súlyosabb tünetekkel járhat. A megelőzés és a leszokás fontosságára hívják fel a figyelmet május 31-én, a nemdohányzók világnapján.
Szenior Egyetem: a véráramlás titkai
Már megtekinthető a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programjának legújabb előadása. Németh Norbert egyetemi tanár, az Általános Orvostudományi Kar dékánhelyettese „A Vér tudja ő útjait...” címmel a véráramlástan rejtelmeiről beszél az online elérhető videóban.