Fókuszban a molekuláris mechanizmusok
A szív és érrendszer különböző megbetegedései igen gyakran az anyagcsere-zavarok nyomán a perifériás szövetekben kialakuló elváltozások következményei. A Debreceni Egyetem és kutatói partnerei ezekre a folyamatokra kerestek molekuláris magyarázatokat a most lezárult projektben.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Új vezetők a Klinikai Központban
Vezetői megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A két új klinikaigazgató, illetve az új központvezető a kinevezését az intézmény rektorától és a Klinikai Központ elnökétől vette át.
Változás a csomagátvételben
A hozzátartozók visszajelzései alapján módosították a betegeknek küldött csomagok átvételi időpontját a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Munkanapokon reggel 7-től délután 5 óráig veszik át a csomagokat az intézményben.
Gyermektüdőgyógyászok kongresszusa
A tapasztalatok szerint a járvány 4. hullámában sokkal több a koronavírusos gyerek, mint korábban. A gyermektüdőgyógyászok debreceni három napos konferenciájának is kiemelt témája a COVID-19, emellett a gyermekkori tüdőbetegségek legújabb kezelési lehetőségeiről tanácskoznak a szakemberek.
Új oltóhelyek a Klinikai Központban
November 11-től több új oltóhely működik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában. Az oltóhelyek kialakítására azért volt szükség, mert egyre többen kérik a koronavírus elleni harmadik, emlékeztető védőoltást.
Változik a sürgősségi ellátás
November 8-tól a területi ellátási elv helyett a betegek panaszai, tünetei alapján határozzák meg a betegellátás és a gyógykezelés helyét a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A sürgősségi betegellátás rendjének módosítását a romló járványhelyzet tette szükségessé.
Átadták a Learning Centert
Egyedülálló kialakítású, a legújabb trendekhez igazodó közösségi tereket magába foglaló többfunkciós tanulóközponttal gazdagodott a Debreceni Egyetem. Az ünnepélyes átadáson Palkovics László innovációs és technológiai miniszter példaértékűnek nevezete az intézmény fejlesztési programját.
Űrhajósok jártak az egyetemen
A Debreceni Egyetemen rendezték meg a Nemzetközi Űrhajós Kongresszus nyílt napját. A résztvevő külföldi asztronauták a természettudomány területén tanuló egyetemi hallgatók, középiskolás diákok körében népszerűsítették az űrtudományt, és megismerték a DE űrkutatási programját.