Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Furka István (1935-2021)
Életének 87. évében, 2021. október 12-én elhunyt Furka István professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar professor emeritusa, a Sebészeti Intézet Sebészeti Műtéttani Tanszék egykori vezetője.
100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.
Inkontinencia app: segítség a nőknek
Egyedülálló mobiltelefonos alkalmazás készült a Debreceni Egyetem KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának közreműködésével. Az INCOXIL nevű applikáció segíti az inkontinenciával, vizelettartási zavarokkal küzdőknél a minél pontosabb diagnózis felállítását és a terápia kiválasztását.
Az uroonkológia újdonságai
Az urológiai daganatos betegségek diagnosztikájáról, kezeléséről és a legújabb műtéti eljárásokról tanácskoznak a szakemberek csütörtöktől Debrecenben. A Magyar Urológus Társaság XXVI. kongresszusán a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának több orvosa is beszámol szakmai tapasztalatairól.
Teljes élet diabetessel
A Debreceni Egyetemen tartja kongresszusát a Magyar Gyermekorvosok Társasága és a Magyar Diabetes Társaság Gyermekdiabetes-szekciója. A megnyitón Novák Katalin miniszter hangsúlyozta: a kormány igyekszik minden támogatást megadni a diabeteses gyerekek családjának, hogy teljes életet élhessenek.
Infektológusok tanácskoznak Debrecenben
A koronavírus-járvány tapasztalatait vitatják meg a szakemberek a Magyar Infektológiai és Klinikai Mikrobiológiai Társaság csütörtökön kezdődött debreceni kongresszusán. A DE Klinikai Központ elnöke a konferencián jelentette be, hogy hamarosan Járványügyi Koordinációs Központot hoznak létre.
Aerogélek a csontpótlásban
A csontszövet mesterséges pótlására dolgoztak ki új technológiát egy most záruló négyéves kutatás-fejlesztési programban a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, valamint az Általános Orvostudományi Kar kutatói.
Életet menthet a korai felismerés
A familiáris hiperkoleszterinémia már fiatalon szívinfarktust, agyvérzést okozhat. Az öröklődő genetikai rendellenesség korai felismerése és kezelése azonban jelentősen csökkentheti a szövődmények kialakulását. Erre hívják fel a figyelmet a szakemberek a betegség világnapján, szeptember 24-én.
Kutatásokkal a jobb életminőségért
A gyógyítás és a diagnosztika területén is születtek új eredmények a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem most lezárult közös projektjében. A több mint 4 évig tartó kutatássorozat 1,3 milliárd forint európai uniós támogatásból valósult meg.