Életmentő adomány
Korszerű betegőrző monitort kapott a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszéke. A betegek megfigyelését könnyítő berendezést a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány nagykövete, Örvendi Cintia sikeres adománygyűjtő akciója révén vehette át a tanszék vezetője, Kiss Csongor professzor.
Sürgősségi szakemberek fóruma
A koronavírus-fertőzéssel, illetve az éghajlatváltozás miatt kialakuló új betegségekkel kapcsolatos ellátási feladatokat is megvitatják a sürgősségi szakemberek a szeptember 4-én kezdődő kétnapos tanácskozáson. A Sürgősségi Orvostani Fórum egyik szervezője a Debreceni Egyetem.
31 júl
Babafészek a koraszülötteknek
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája a koraszülöttek fizikai és idegrendszeri fejlődését segítő textil eszközöket kapott az Alapítvány az Alapítványokért Plüss Kommandójától. A több mint egy millió forint értékű adományt pénteken adta át.
13 júl
Új lehetőségek a genomikában
Egyszerre akár 10 teljes emberi genomot lehet költséghatékonyan feltérképezni azzal az új, nagy kapacitású DNS-szekvenáló készülékkel, melyet az elmúlt hetekben állítottak üzembe a Debreceni Egyetem Genomi Medicina és Bioinformatikai Szolgáltató Laboratóriumában.
Innovációval a járvány ellen
A koronavírus-járvánnyal szembeni védekezéssel kapcsolatos kutatások és fejlesztések aktuális helyzetéről tartott online tudományos konferenciát az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tanácskozáson Szilvássy Zoltán rektor ismertette a Debreceni Egyetemen folyó fejlesztéseket.
THE-rangsor: a top 50-ben a DE
Az Egészség és jóllét kategóriában elért 44. helyezéssel a legjobb hazai felsőoktatási intézmény lett, és másik három területen is a világ legjobbjai között végzett a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legújabb, az egyetemek társadalmi és gazdasági hatását elemző Impact Ranking listáján.
Járványok régen és ma
A vírusok és a járványok mindig próbára tették az emberiséget és a tudományt. A betegségek történetében azonban előbukkan egy visszatérő jelenség: az emberi magatartás.
Minimális kapcsolat és tisztaság
A daganatos betegek a daganat, vagy a daganatellenes kezelések révén legyengült immunrendszerük miatt fokozottan ki vannak téve a fertőzés veszélyének, így a koronavírusnak is. Számukra fogalmazott meg hasznos tanácsokat a Debreceni Egyetem Onkológiai Klinikájának vezetője.
Támogatás az orvosi egyetemeknek
A Debreceni Egyetem vezetői is részt vettek azon a csütörtöki videókonferencián, melyen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentette, hogy valamennyi hazai orvosképző hely részesül a minisztérium támogatásából egészségügyi kiadásainak fedezéséhez.
Tudománnyal a koronavírus ellen
A DE rektora is részt vett azon a videokonferencián, amelyen a miniszterelnök a koronavírus-kutatócsoportok munkájáról tájékozódott. Szilvássy Zoltán az ipari parterekkel közös gyógyszerhatóanyag fejlesztést és a nemzeti oltóanyaggyárral kapcsolatos elképzeléseket ismertette.